„DZIELMY FASCYNACJE NASZYCH DZIECI – DLA NAS, DOROSŁYCH, TO SZANSA, ŻEBY JESZCZE RAZ DOŚWIADCZYĆ, ŻE «ŚWIAT SIĘ CIĄGLE ZACZYNA».

DLA NICH, TO SZANSA SPOTKANIA NAS W ŚWIECIE TECHNIKI, W KTÓRYM NIE MUSZĄ BYĆ SAMOTNE”.

G. Leszczyński

SZKOLNA BIBLIOTEKA ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW - ZARÓWNO KLAS MŁODSZYCH, JAK I KLAS 4-8 DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK.
PAMIĘTAJCIE :) KSIĄŻKI CZEKAJĄ NA WAS :)

piątek, 26 marca 2021

"Brzydkie kaczątko" - baśń o tolerancji

„Brzydkie kaczątko” (duń. Den grimme ælling) – baśń Hansa Christiana Andersena, wydana po raz pierwszy 11 listopada 1843 r. w zbiorze Nye Eventyr. Første Bind. Første Samling. 1844. Następnie baśń wydano 18 grudnia 1849 (Eventyr. 1850.) i 15 grudnia 1862 (Eventyr og Historier. Første Bind. 1862.

https://www.google.com
Jest to historia łabędziątka, które wykluwa się z jaja wysiedzianego przez kaczkę, odrzuconego z własnego podwórka ze względu na odmienność i brzydotę. Brzydkie kaczątko nigdzie nie znajduje przychylności, aż do momentu, gdy wyrasta na pięknego łabędzia. „Brzydkie kaczątko”, tak jak Calineczka, pokazuje identyfikowanie się Andersena z typem wyrzutka szukającego swojego miejsca w społeczności oraz jego sympatię wobec takich osób.


https://www.google.com
https://www.google.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Miłych spotkań z "Brzydkim kaczątkiem" życzymy szczególnie uczniom klasy 3a i 3b. Przed odejściem na nauczanie w trybie zdalnym zabraliście ze sobą do domu  właśnie "Brzydkie kaczątko".

Biblioteka ma nadzieję, że spotkanie z tym cudownym ptakiem nauczy Was umiejętności empatii, tolerancji i otwartości wobec innych. 
 
Źródło: https://pl.wikipedia.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz