„DZIELMY FASCYNACJE NASZYCH DZIECI – DLA NAS, DOROSŁYCH, TO SZANSA, ŻEBY JESZCZE RAZ DOŚWIADCZYĆ, ŻE «ŚWIAT SIĘ CIĄGLE ZACZYNA».

DLA NICH, TO SZANSA SPOTKANIA NAS W ŚWIECIE TECHNIKI, W KTÓRYM NIE MUSZĄ BYĆ SAMOTNE”.

G. Leszczyński

SZKOLNA BIBLIOTEKA ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW - ZARÓWNO KLAS MŁODSZYCH, JAK I KLAS 4-8 DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK.
PAMIĘTAJCIE :) KSIĄŻKI CZEKAJĄ NA WAS :)

środa, 20 listopada 2013

Pluszowy miś - przyjaciel nie od dziś

Misie, misie, misie … wszędzie Pluszowe Misie. Misia tu, Misio tam…

Oj, MISIOWO :) zrobiło się 20 listopada w naszej szkolnej bibliotece. A wszystko to za sprawą uczniów klasy drugiej i ich wychowawczyni p. Teresy Lipiec. Z entuzjazmem przyjęli zaproszenie i liczną gromadką przybyli do biblioteki świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł ze sobą swojego Pluszowego Przyjaciela oraz prezenty. I zaczęła się zabawa…
    Najpierw dzieci złożyły Misiom życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Potem Pluszaki przedstawiały się sobie nawzajem. Kiedy wszyscy poznali się z imienia i nazwiska, nadszedł czas na wspólną zabawę – taniec z niespodzianką. Uczniowie i ich Pluszowi Przyjaciele bawili się przy piosence „Jadą, jadą misie”. W trakcie zabawy wykonywali różne wesołe zadania. Niemało przy tym było śmiechu i radości. W czasie relaksu dzieci czytały Misiom wybrane fragmenty o przygodach Kubusia Puchatka. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem, ponieważ drugoklasiści czytali przepięknie. Brawo dla uczniów i Pani wychowawczyni:). Jednak największym zaskoczeniem dla wszystkich było rysowanie z zakrytymi oczami portretu Pluszowego Przyjaciela. Oj, szeroko ze zdziwienia otwierały się niektórym dzieciakom oczy po wykonaniu zadania. Misiowe portrety były cudne i na pewno bardzo podobały się Pluszakom. Po tak wielu atrakcjach przyszedł czas na „małe co nieco”. Dzieci „upiekły” dla Misiów urodzinowe ciasto, które ozdobiły kolorowymi figurami geometrycznymi. Na tak przygotowanym torcie zapłonęły świeczki - 111 lat, a uczniowie zaśpiewali Pluszakom „Dwieście lat”  i dłużej… bo przecież nikt nie chciałby, aby Pluszowy Miś zniknął z naszego życia…
…ponieważ, czy można wyobrazić sobie świat bez Misia? Na pewno NIE. Przecież jest on naszą podporą w trudnych chwilach, powiernikiem największych sekretów, towarzyszem przy zasypaniu, nieodzowną przytulanką. Miły, ciepły, kochany. Jest także bohaterem niezliczonej ilości bajek i książek dla najmłodszych. Jego podobizna widnieje na etykietach soków, zeszytów, koszulek, czapek, a w sklepach z pamiątkami aż roi się od misiowych figurek i gadżetów. Krótką historię Pluszowego Misia przygotowały i zaprezentowały starsze koleżanki z klasy IIa gimnazjum: Klaudia Szafraniec i Patrycja Sikora, a wierszem Cz. Janczarskiego pt.„Zapytaj misia” przypomniały dzieciom, jak należy troszczyć się o zabawki.
O święcie Pluszowego Misia nie zapomniała także nasza koleżanka Angelika. Złożyła Misiowi życzenia, a w prezencie podarowała soczek „Kubuś”.
Słodki poczęstunek zakończył Misiowe Świętowanie. Wszyscy zasiedli do wspólnej uczty. Ze smakiem próbowali wybornego miodziku z zaprzyjaźnionej pasieki "Łapa", zajadali się bezowymi ciasteczkami i wołali: 
„JAK DOBRZE, ŻE PLUSZOWY MIŚ JEST Z NAMI NIE OD DZIŚ” :)
 
Pluszowy Miś w bibliotece

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz