„DZIELMY FASCYNACJE NASZYCH DZIECI – DLA NAS, DOROSŁYCH, TO SZANSA, ŻEBY JESZCZE RAZ DOŚWIADCZYĆ, ŻE «ŚWIAT SIĘ CIĄGLE ZACZYNA».

DLA NICH, TO SZANSA SPOTKANIA NAS W ŚWIECIE TECHNIKI, W KTÓRYM NIE MUSZĄ BYĆ SAMOTNE”.

G. Leszczyński

SZKOLNA BIBLIOTEKA ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW - ZARÓWNO KLAS MŁODSZYCH, JAK I KLAS 4-8 DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK.
PAMIĘTAJCIE :) KSIĄŻKI CZEKAJĄ NA WAS :)

środa, 11 grudnia 2013

Bajkowy zawrót głowy

                 W dniach od 5 do 15 grudnia Bajka wędruje po świecie i odwiedza biblioteki. 
Do nas zawitała 11 grudnia i rozgościła się na dobre. Najpierw zaprosiła na wspólną naradę mieszkające w wierszach, bajeczkach i filmach bajkowe postacie. Razem ustalili, że w naszej szkolnej bibliotece odbędzie się niezwykłe Bajkowe spotkanie, na które zaproszą uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią p. Marią Wikło. Bajka szybko rozgłosiła stosowne zaproszenia. Wkrótce w bibliotece pojawili się mili goście. A Bajka, jak to Bajka nabajała dzieciom, że od tych wszystkich bajek, to na pewno będą miały „BAJKOWY ZAWRÓT       GŁOWY”, bo...
...Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie…
…Krasnoludki i nie tylko.
Czarownica, wilk, 
król, królowa,
 Kopciuszek, Jaś i Małgosia,
Shrek i osioł, Król Lew 
i Pingwiny z Madagaskaru
oraz inni nasi fikcyjni przyjaciele.
Tak, tak.
Wszyscy oni istnieją w naszej wyobraźni 
i nie tylko.
A ich prawdziwym domem jest 
bajka, baśń, legenda i inne fantastyczne 
utwory literatury pięknej.
   Po tych bajaniach, bajkowe postacie serdecznie powitały miłych gości i zaprosiły do wspólnego śpiewania znanej z filmu „Akademia pana Kleksa” piosenki pt.„Witajcie w naszej bajce”. Wesołe słowa i skoczna melodia utworu sprawiły, że wszyscy nagle zaczęli tańczyć. Radość przy tym była ogromna i niejednemu zakręciło się w głowie. Wówczas Bajka zabrała Szewczykowi Dratewce woreczek z ziarnami grochu i rozsypała je po podłodze. Zadaniem dzieci było dobrać się w grupy, jak najszybciej zebrać ziarenka i policzyć je. Spieszyły się dzieci, spieszyły, ale i pięknie liczyły. Brawo dla uczniów i Pani wychowawczyni:). Po tej szybkiej zabawie przyszedł czas na odgadywanie różnych zagadek. A Bajka przygotowała ich bez liku. Uczniowie czytali fragmenty bajek i odgadywali ich tytuły. Losowali bajkowe rekwizyty i przyporządkowywali je do odpowiedniego utworu. Wszystkie zadania dzieci wykonywały znakomicie. Przyszedł także czas na wykazanie się zdolnościami Boba Budowniczego. Otóż Bajka rozrzuciła klocki i poleciła zbudować z nich piękny zamek. Do pracy zabrali się wszyscy. Po krótkiej chwili forteca z fosą i mostem była gotowa. Brawo:) Oj, kręciło się dzieciom w głowach od tych Bajkowych pomysłów…Ale Bajka, jak to Bajka... zawsze dobrze się kończy. Więc na koniec wyśmienitej zabawy nasza Bajka przygotowała dla uczniów niespodzianki. Za wspaniałą zabawę wręczyła każdemu dziecku kolorowankę z Brzydkim Kaczątkiem oraz rożek obfitości, w którym były bajkowe słodkości. Uczniowie odgadli, że piernik pochodzi z chatki Baby Jagi, myszki to Pixi i Dixi, a pingwinki przypłynęły Na fali.
   
Rzeczywiście od tego wszystkiego można dostać BAJKOWEGO ZAWROTU GŁOWY:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz